MAX6029ESA25+ datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MAX6029ESA25+
  • Описание
    Maxim Integrated MAX6029ESA25+ Average Temperature Coefficient (typ): 30 PPM / C Current - Cathode: - Current - Output: 4mA Current - Quiescent: 5.75?µA Initial Accuracy: 0.15 % Input Voltage: 2.7 V to 12.6 V Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 85 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Number Of Channels: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Output Voltage: 2.5 V Package / Case: 8-SOIC (3.9mm Width) Product: Voltage References Reference Type: Series Series: - Series Vref - Input Voltage (max): 12.6 V Series Vref - Input Voltage (min): 2.7 V Series Vref - Supply Current (max): 5.75 uA Shunt Current (max): 4 mA Temperature Coefficient: 30ppm/?°C Tolerance: ?±0.2% Topology: Series References Voltage - Input: 2.7 ~ 12.6 V Voltage - Output: 2.5V